رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: عنوان سال ۹۸ در راستای تحقق بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفته است. " />
یکشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۸ - 2019 April 21
كدخبر: 73361 تاريخ : ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱ بازديد: 3 بازدید نسخه چاپي ارسال به دوستان

رونق تولید اساسی‌ترین کار برای تحقق بیانیه گام دوم

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: عنوان سال ۹۸ در راستای تحقق بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفته است.


رونق تولید اساسی‌ترین کار برای تحقق بیانیه گام دوم

اسماعیل قادریفر در گفتگو با خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانشبنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با اشاره به شعار سالگفت: نامگذاری سال ۱۳۹۸ بهعنوان سال رونق تولید در حقیقت یکی از اساسیترین گامهایی است که در برداشتن بیانیه گام دوم ابلاغیه رهبر معظم انقلاب اسلامی و با رویکرد کاملاً اقتصادی در آغاز نخستین سال از دهه پنجم انقلاب توسط معظمله انجام شده است.در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر این باور هستیم که رونق تولید در کشور جزء از طریق رسوخ نوآوری و پرداختن به کسبوکارهای دانشبنیان میسر نخواهد شد.

وی افزود: زمانی میتوانیم رونق تولید در بنگاههای صنعتی و اقتصادی بزرگ کشور را بیش از گذشته شاهد باشیم که روح نوآوری و فناوریهای نو حاصلاز فعالیتها و کسبوکارهای دانشبنیان در آنها رسوخ کرده باشد. این امر میتواند منجر به تولید فناورانه در کشور شود و از این منظر باورداریم که با رسوخ نوآوری در صنایع مونتاژ کشور میتوانیم جان تازهای به صنایع، بنگاهها و بخشهای صنعتی و اقتصادی کشور بدمیم.

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: بر همین اساس معاونت علمی و فناوری سعی میکند با همکاری دانشگاهها، مراکز علمی، تحقیقاتی، فناوری و نوآوری کشور فعالیت را برای توسعه کسبوکارهای نو فراهم کنیم.برای ایجاد مراکز نوآوری در زیرمجموعههای دانشگاهها و مراکز علمی کشور هم اقداماتی را انجام دادهایم.همچنین برنامههای بسیار خوبی با مجموعه مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی شروع کردهایم. سال گذشته توانستیم قرارداد ایجاد سه مرکز نوآوری را با دانشگاه آزاد اسلامی منعقد کنیم کهفعالیت را برای توسعه کسبوکارهای فناورانه در کشور مهیا میکند.

قادریفرادامه داد:از لحاظ آماری،با افتخار اعلام میکنیم که در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در پایان سال ۹۷ تعداد شرکتهای دانشبنیان احراز صلاحیت شده ما از مرز ۴ هزار و ۲۰۰ شرکت دانشبنیان گذشته است. تخمین زده میشودکه میزان فروش این شرکتهای دانشبنیان تا پایان سال ۹۷ حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار میلیارد تومانبوده است.در شرایط متلاطم اقتصادی کشور بهخصوص سال ۹۷ که سال پرتنشی برای اقتصاد ملی کشوربود، شرکتهای دانشبنیان توانستند یک جهش معنیدارپیدا کنند و در منظومه راهبردی اقتصادی کشور کمکم عرض اندام کنند.

وی تصریح کرد:اقتصاد دانشبنیان بهآرامی در منظومه راهبردی اقتصاد کشور رشد کرده است. بههمین دلیلتوسعه پلتفرم شرکتهای دانشبنیان و حمایت از آنها به طور حتم در دستور کار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار خواهیم گرفت.موضوع مهم حمایت از کسبوکارهای نوین و استارتآپها را نیز در دستور کار داریم. خوشبختانه بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ استارتآپ فعال در داخل کشور داریم. از بُعد اکوسیستم یا زیستبوم استارتآپی در منطقه آسیای جنوب غربی، کشوری پیشتاز و تقریباً بدون رقیب محسوب میشویم.استارتآپهانقشآفرینان جدید صحنه اقتصادی کشور هستند و نقش مهمی در عرصه اقتصاد دانشبنیان نیز برعهده دارند.

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: در سال جاری با هدف جامعه عمل پوشاندن به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در تحقق و برداشتن گام دوم و موضوع مهم رونق تولید برنامه داریم روح نوآوری رادر صنایع کشور بدمیم وسطح کسبوکار شرکتهای دانشبنیان را ارتقا بدهیم.همچنین برای آشنایی بیشتر با ظرفیت شرکتهای دانشبنیان و ایجاد ارتباط گستردهتر میاناین شرکتها وکسبوکار بنگاههای اقتصادی کشور برنامههایی در قالب توسعه و تحقیق در نظر داریم تا شاهد هر چه بیشتر رونق تولید در کشور باشیم.

وی در انتها بیان کرد: رونق تولیدات فناورانه و نوآورانهای علاوهبر اشتغال، اقتدار و ارزشآفرینی اقتصادی و اجتماعی را بهدنبال دارد؛ بدین ترتیببرگ زرین دیگری را برای اقتصاد کشور در سال جاری رقم خواهیم زد.

انتهای پیام/۴۱۲۲/۴۰۲۱/


منبع :: http://ana.irدر زمينه‌ي انتشار نظرات مخاطبان رعايت چند مورد ضروري است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسي تايپ کنيد.
  • «فن روز » مجاز به ويرايش ادبي نظرات مخاطبان است.
  • فن روز از انتشار نظراتي که حاوي مطالب کذب، توهين يا بي‌احترامي به اشخاص، قوميت‌ها، عقايد ديگران، موارد مغاير با قوانين کشور و آموزه‌هاي دين مبين اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأييد مدير بخش مربوطه منتشر مي‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات