یکشنبه, ۲۶ دی , ۱۴۰۰ - 2022 January 16
اخبار ویژه
كدخبر: 83196 تاريخ : 11 دسامبر 2020 - 20:47 بازديد: 132 بازدید نسخه چاپي ارسال به دوستان

مهلت ثبت‌نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیر فردا ۲۲ آذر ماه پایان می‌یابد

مهلت ثبت‌نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیر فردا ۲۲ آذر ماه پایان می‌یابد

مهلت ثبت‌نام دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه‌های دولتی در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی فردا ۲۲ آذر ماه ۹۹پایان می‌یابد.به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، فراخوان پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه‌های دولتی در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون (استعداد‌های درخشان) دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ اعلام شده است و متقاضیان تا ۱۵ آذر ماه مهلت داشتند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. طبق اعلام مجدد، ثبت نام تمدید شد؛ بنابراین متقاضیانی که تا کنون موفق به ثبت‌نام نشده‌اند؛ تا فردا ۲۲ آذر ماه ۹۹ مهلت دارند از طریق سامانه جامع دانشگاهی (گلستان) با ورود اطلاعات، و بارگذاری مدارک مورد نیاز، در محل‌های پیش بینی شده، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
شرایط پذیرش

دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه) دانشگاه‌های دولتی که واجد شرایط زیر باشند، مجاز به ارائه درخواست پذیرش به دانشگاه هستند.

پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحد‌های دوره به لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر (عدد غیر صحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل می‌شود) دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. در این حالت میانگین کل حداقل ۱۵ باشد. همچنین حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.

سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی آن‌ها باشد. متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل هشت نیمساِل دانشجویان هم رشته وغیرهم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشـند.

برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم نهایی المپیاد‌های علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته و به شرط آن که از لحاظ میانگین کل جزو ۲۰ درصد برتر هم رشته و ورودی دانشگاه مبدا باشند.

دانشجویانی که از لحاظ میانگین کل جزو ۲۵ درصد برتر هم رشته و ورودی خود بوده (ده درصد بعدی نسبت به پانزده درصد برتر)، و حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش آموخته شوند، به ترتیب اولویت رتبه متقاضیان و به شرط کسب میانگین کل حداقل ۱۵ و عدم تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون توسط پانزده درصد برتر. (صرفا” برای دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی) ظرفیت پذیرش و سایر موارد اشاره نشده، مطابق با آیین نامه وزارتی خواهد بود.

خبر جدید  روند برگزاری کنکور سال‌های آینده در مجلس بررسی می‌شود

مطابق با ماده ۷ آیین نامه شماره آ-۲۲۰۳: دانش آموختگان دوره‌های مجازی، فراگیر پیام نور، پدیرفته شدگان آزمون اختصاصی (داخلی)، پذیرفته شدگان کارشناسی با سوابق تحصیلی و دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی مشمول این
آیین نامه نیستند.

برای پذیرش دانشجو از دانشگاه‌های دیگر، صرفا درخواست‌های دانشجویان پانزده درصد برتر ورودی دانشگاه‌های دولتی
بررسی خواهد شد؛ بنابراین دانشجویان سایر دانشگاه‌ها (دانشگاه آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی، جامع علمی کاربردی و …) و دانشجویان با رتبه‌ی بیش از پانزده درصد برتر دانشگاه‌های دیگر، از ارسال فرم درخواست و واریز وجه خودداری نمایند. وجه واریزی بازگردانده نخواهد شد.

کسانی که علاوه بر رشته خود، متقاضی رشته‌های بین رشته‌ای هستند باید دو باره وارد سیستم شده و همان مراحل درخواست رشته اول را مجددا اجرا و وجه واریز کنند.

هر دانشجو تنها می‌تواند متقاضی یک رشته خود (پنج گرایش به ترتیب اولویت علاقمندی اعلام گردد) و یک رشته از رشته‌های بین رشته‌ای مطابق جدول اعلامی باشد؛ بنابراین تنها دانش آموختگان رشته‌های مجاز مقطع کارشناسی هر رشته مطابق جدول، می‌توانند متقاضی یک رشته بین رشته‌ای باشند. چنانچه دانشجویی بدون توجه به جدول رشته‌های مجاز اعلام تقاضا نماید، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و وجه پرداخت شده نیز بازگشت داده نخواهد شد. همچنین متقاضیانی که بیش از یک رشته بین رشته‌ای انتخاب کنند تنها انتخاب اول آن‌ها بررسی خواهد شد.

خبر جدید  مهلت مجدد ثبت‌نام و ویرایش اطلاعات داوطلبان کنکور ارشد ۹۹ از فردا، ۲۳ اردیبهشت آغاز می‌شود

جابجایی اولویت‌های انتخابی پس از ثبت نام امکان پذیر نخواهد بود؛ بنابراین خواهشمند است قبل از انتخاب گرایش ها، دقت و مشورت لازم انجام پذیرد.

بدیهی است برنامه ریزی برای دفاع از پروژه و اخذ نمرات میهمانی و … به منظور رعایت زمان دانش آموختگی طبق قوانین و تاریخ‌های اعلامی دانشگاه مربوطه به عهده دانشجو و دانشکده می‌باشد و این دفتر مسئولیتی در قبال آن ندارد.

مسئولیت صحت اطلاعات بارگذاری شده به عهده متقاضی بوده و در صورت عدم صحت، دانشگاه هیچ مسئولیتی نداشته و در هر مرحله، مطابق مقررات برخورد خواهد کرد.

شرایط پذیرش و راهنمای ثبت نام از وضوح کافی برخوردار است؛ بنابراین خواهشمند است از مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی به منظور پرسش مجدد موارد یا اصرار بر تغییر آن جدا خودداری کنید.

مدارک مورد نیاز

لازم است داوطلبان قبل از شروع ثبت نام، فایل مدارک زیر را آماده کنند ۱. تصویر صفحه اول شناسنامه ۲. تصویر پشت و روی کارت ملی ۳. ریز نمره کارشناسی. منظور از ریز نمره، کارنامه کلی مقطع کارشناسی بدون تایید یا مهر و امضا دانشگاه است. این کارنامه باید نشان دهنده همه نیمسال‌های تحصیلی دانشجو و حداکثر دو صفحه می‌باشد. (لطفا از بارگذاری کارنامه ترم به ترم خودداری شود.

چنانچه طریقه دسترسی به گزارش کارنامه کلی را نمی‌دانید لطفا از آموزش دانشکده خود راهنمایی بگیرید) در کارنامه بارگذاری شده نام ویا آرم دانشگاه، مشخصات دانشجو و نیمسال‌های تحصیلی و معدل‌ها می‌بایست مشخص بوده و هنگام بارگذاری در سیستم، هیچیک از اطلاعات مربوط به فرمت اصلی کارنامه، حذف و یا از طریق فتوشاپ اضافه نشود. در غیر این صورت مدارک بررسی نخواهد شد. ضمنا چنانچه به فرمت اصلی کارنامه دانشگاه مواردی توسط متقاضی، اضافه گردد، تخلف محسوب شده و مستوجب برخورد قانونی است.

خبر جدید  «کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی» ۴ اردیبهشت در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود

گواهی رتبه: گواهی رتبه تحصیلی و المپیاد حسب مورد. گواهی رتبه می‌بایست بیانگر رشته، رتبه تا پایان نیمسال ششم (با ذکر نیمسال مورد نظر)، تعداد واحد گذرانده تا پایان نیمسال ششم، کل واحد‌های دوره، معدل تا پایان نیمسال ششم، و تعداد دانشجویان ورودی باشد.

کلیه اطلاعاتی که هنگام ثبت نام در سامانه گلستان درج می‌گردد از قبیل: تعداد واحد گذرانده تا پایان نیمسال ششم، کل واحد‌های دوره، معدل تا پایان نیمسال ششم، و تعداد دانشجویان ورودی، باید بر اساس گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوطه باشد.

گواهی رتبه باید شامل کلیه موارد ذکر شده در بند ۴ اطلاعیه باشد، ولی فرمت آن به اختیار دانشگاه صادر کننده است و هیچگونه فرم از پیش طراحی شده‌ای از جانب این دانشگاه ارائه نمی‌شود؛ بنابراین از تماس برای دریافت فرم جدا خودداری شود.

لازم به ذکر است؛ این مهلت قابل تمدید مجدد نیست؛ بنابراین متقاضیانی که امکان مراجعه به دانشگاه خود برای دریافت نسخه فیزیکی گواهی رتبه را ندارند، می‌توانند از دانشگاه خود درخواست کنند تا تصویر گواهی صادر شده و رسمی (دارای مهر، امضا، تاریخ، شمارهوواجد اطلاعات درخواست شده درفراخوان) را، از طریق پست الکترونیکی و … برای متقاضی ارسال و متقاضی نیز آن را در محل مخصوص در سیستم، بارگذاری کند.

همچنین در حال حاضر نیازی به نسخه فیزیکی گواهی نیست. ملاک بررسی پرونده، مدارک بارگذاری شده در سیستم است و بنابراین از ارسال پستی مدارک و یا درخواست پذیرش، خودداری شود. در غیر این صورت به مدارک دریافتی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,


در زمينه‌ي انتشار نظرات مخاطبان رعايت چند مورد ضروري است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسي تايپ کنيد.
  • «فن روز » مجاز به ويرايش ادبي نظرات مخاطبان است.
  • فن روز از انتشار نظراتي که حاوي مطالب کذب، توهين يا بي‌احترامي به اشخاص، قوميت‌ها، عقايد ديگران، موارد مغاير با قوانين کشور و آموزه‌هاي دين مبين اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأييد مدير بخش مربوطه منتشر مي‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات