دوشنبه, ۷ مهر , ۱۳۹۹ - 2020 September 28
كدخبر: 82434 تاريخ : 11 می 2020 - 20:38 بازديد: 73 بازدید نسخه چاپي ارسال به دوستان

فرصت مجدد برای ثبت نام آزمون سراسری

فرصت مجدد  برای ثبت نام آزمون سراسری

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش؛ پیرو اطلاعیه مورخ ۱۶ اردیبهشت ۹۹ با توجه به اعلام تاریخ جدید برگزاری آزمون سراسری سال امسال در تاریخ ۳۰ و ۳۱ مرداد، بدینوسیله به اطلاع داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون مذکور برای‌ پذیرش در رشته های با آزمون در دوره های […]به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش؛ پیرو اطلاعیه مورخ ۱۶ اردیبهشت ۹۹ با توجه به اعلام تاریخ جدید برگزاری آزمون سراسری سال امسال در تاریخ ۳۰ و ۳۱ مرداد، بدینوسیله به اطلاع داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون مذکور برای‌ پذیرش در رشته های با آزمون در دوره های روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور (آموزش از راه دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و همچنین رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند، مقرر شد تسهیلاتی برای ویرایش اطلاعات افرادی که پیش از این (در مرحله اول از تاریخ ۹۸/۱۱/۱۶ لغایت ۹۸/۱۱/۲۷ و مرحله دوم از تاریخ ۹۸/۱۲/۱۲ لغایت ۹۸/۱۲/۱۵) در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند ایجاد شد، از این رو اطلاعات ثبت‌نامی آنها از روز یک‌شنبه مورخ ۹۹/۰۲/۲۸ لغایت چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۲/۳۱ در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و این داوطلبان، می‌توانند در مهلت تعیین شده نسبت به مشاهده و کنترل مجدد اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام و در صورت تمایل اطلاعات خود را ویرایش نمایند.
همچنین به منظور مساعدت و همراهی با داوطلبانی که پیش از این در مهلت مقرر موفق به ثبت‌نام در آزمون نشده‌اند، ترتیبی اتخاذ گردیده که آنها نیز در بازه زمانی فوق (از تاریخ ۹۹/۰۲/۲۸ لغایت ۹۹/۰۲/۳۱)، پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام، بتوانند نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند.
اعلام زمان مصاحبه اختصاصی تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان
اطلاعیـه‌ سازمان ‌سنجش ‌آموزش ‌کشور درباره اعلام زمان و محل انجام مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیتهای عمومی از معرفی‌شدگان بومی استان‌های ایلام، البرز، بوشهر، تهران، سیستان و بلوچستان و خوزستان در رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ منتشر شد.
پیرو اطلاعیه‌ مورخ ۹۸/۱۲/۲۵، ‌بدین‌‌وسیله‌ نظر معرفی‌‌شدگان‌ رشته‌‌های‌ تحصیلـی پردیسهای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ را ‌به‌ این نکات جلب می کند:
الف) پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۹۸ که در ردیف ‌معرفی‌شدگان هر یک ‌از رشته‌‌های‌ تحصیلی پردیسهای دانشگاه فرهنگیان در مرحله تکمیل ظرفیت قرارگرفته‌اند، درصورتی که برای‌ انجام‌ مراحل‌ مختلف‌ مصاحبه، معاینه مراجعه ‌نموده و به عنوان پذیرفته‌شده ‌نهایی‌ هر یک از رشته‌های تحصیلی‌ تکمیل ظرفیت اعلام‌ قبولی شوند، مطابق ضوابط، قبولی‌ قبلی آنان‌ لغو شده و باید در رشته قبولی جدید (تکمیل ظرفیت) ثبت‌نام و ادامه تحصیل کنند.
بنابراین ، امکان بازگشت و ادامه تحصیل این دسته از پذیرفته‌شدگان در رشته قبولی قبلی میسر نیست، از این رو داوطلبان گرامی لازم است در این خصوص دقت و توجه لازم بعمل آورند.
ب) داوطلبان بومی استانهای مذکور که در ردیف معرفی شدگان قرارگرفته اند، چنانچه در مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش شرکت کنند و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی رشته های مربوطه قرار بگیرند، در صورت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی دوره روزانه نمی باشند.
ج) اسامی پذیرفته‌شدگان نهائی رشته‌های مربوط پس از انجام مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش و گزینش علمی نهایی از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

** انجام مصاحبه و بررسی صلاحیتهای عمومی معرفی شدگان بومی استان‌های ایلام، البرز، بوشهر، تهران، سیستان و بلوچستان و خورستان در رشتههای تحصیلی دانشگاه فرهنگیان درمرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ در دو بخش مجزا به شرح ذیل خواهد بود. (معرفی شدگان دقت نمایند که درمراحل مورد نظر شرکت نموده باشند):

الف ):نحوه تکمیل و ارسال فرم مشخصات بررسی صلاحیت های عمومی گزینش
توجه آن دسته از داوطلبان تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ را که اسامی آنان در ردیف معرفیشدگان هریک از رشته محل‌های دانشگاه فرهنگیان اعلام شده است به رعایت موارد ذیل جلب می نماید :
۱٫ پس از تهیه نسخه پرینت” فرم اطلاعات فردی” از سایت سازمان سنجش آموزش کشور (فرم شماره ۱)، نسبت به تکمیل دقیق آن و الصاق یک قطعه عکس و مدارک خواسته شده در فرم مزبور اقدام و به همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت از زمان انتشار این اطلاعیه، به وسیله پست پیشتاز به هسته گزینش آموزش و پرورش استان بومی خود ( نشانی مندرج در جدول شماره ۱) ارسال نمایند.
۲٫ لازم است در تکمیل “فرم اطلاعات فردی” دقت کافی معمول گردد. بدیهی است مسئولیت هر گونه نقص و… در تکمیل فرم، به عهده داوطلب می باشد.
۳٫ تکمیل نکردن فرم و یا ارسال نکردن به موقع آن به هسته گزینش آموزش و پرورش استان بومی، به منزله انصراف از تحصیل در دانشگاههای مذکور بوده و برابر مقررات تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد.
یادآوری (۱) : معرفی شدگان تکمیل ظرفیت موظفند علاوه بر حضور در مصاحبه اختصاصی براساس استان بومی ، طبق بخش «نحوه تکمیل و ارسال فرم اطلاعات بررسی صلاحیت های عمومی گزینش » در اسرع وقت با در دست داشتن فرم شماره (۱) و سایر مدارک مربوط، جهت طی مراحل بررسی صلاحیتهای عمومی و مصاحبه گزینش ضمن هماهنگی قبلی، به هسته گزینش آموزش و پرورش استان بومی خود (تلفن و نشانی مندرج در جدول شماره ۱) مراجعه نمایند.
یادآوری (۲) : – حضور نیافتن در مهلت مقرر برای انجام مصاحبه و سایر مراحل گزینش آن به هر دلیل به منزله انصراف از تحصیل در رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تلقی میگردد. مسئولیت آن نیز صرفاً به عهده داوطلب خواهد بود.

خبر جدید  برگزاری مسابقه ادبی، هنری «ترم کرونایی»

ب): اقدامات لازم برای انجام بخشی از مراحل گزینش و مصاحبه اختصاصی
مصاحبه جزئی از شرایط قانونی در مراحل آزمون سراسری برای پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان می باشد. انجام مصاحبه اختصاصی، صرفاً در مهلت مقرر مندرج در این اطلاعیه امکان پذیرمی‌باشد. انجام مصاحبه مجدد و یا تمدید مهلت اعلام شده، تحت هر شرایطی به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهدبود.
۱- جدول شماره «۲» شامل نام، نشانی و شماره تلفن مراکز مجری مصاحبه اختصاصی از معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت رشته‌های تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ در رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان است.

یادآوری (۳) : معرفی شدگان دقت کنند چنانچه تغییری در مراکز مجری مصاحبه ایجاد گردد متعاقبا از طریق اداره کل آموزش وپرورش استان بومی داوطلب اعلام خواهد شد.
انجام مصاحبه تخصصی
بررسی صلاحیت های عمومی گزینش
دانشگاه فرهنگیان
استان بومی داوطلب
استان بومی
۲- عدم حضور در مهلت مقرر برای انجام مصاحبه وسایر مراحل گزینش آن به هر دلیل،به منزله انصراف از تحصیل در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان تلقی میگردد و مسئولیت آن صرفاً به عهده داوطلب خواهد بود.
۳- از معرفی شدگانی مصاحبه اختصاصی به عمل خواهد آمد که دارای شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه شماره (۲) راهنمای انتخاب رشته و دفترچه “بخش پیوست ها” آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ و اطلاعیه های اصلاحی بعدی سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور (کسب نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر در زیرگروه گروه آزمایشی مربوط برای مجاز شدن برای انتخاب رشته، داشتن حداقل معدل کل ۱۴ در دوره متوسطهی دوم (معدل سه پایه اول، دوم و سوم)، برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی، داشتن حداکثر سن ۲۲ سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (متولدین ۷۶/۰۷/۰۱ به بعد) و …) باشند. در غیر این صورت انجام مصاحبه علمی – اختصاصی، منتفی خواهد بود.

یادآوری (۴) : شرط حداقل معدل و حداکثر سن، تحت هر شرایطی تغییر نخواهد کرد.
۴- ویژگیهای جسمانی معرفی شدگان چندبرابر بارعایت بند ۸ بخش ‹ج›”شرایط اختصاصی” شرایط و ضوابط پذیرش و تربیت دانشجومعلم متعهد خدمت در رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی، باید توسط پزشک معتمد واجد شرایط آموزش وپرورش، صرفاً در مهلت مقرر در زمان انجام مصاحبه مورد تأیید قرارگیرد. در غیر این صورت انجام مصاحبه امکان پذیر نخواهد بود.
۵- معرفی داوطلب از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به آموزش وپرورش جهت بررسی صلاحیتهای عمومی، اختصاصی و همچنین بررسی ویژگی‌های جسمانی به منزله قبولی در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی تلقی نمیگردد. بدیهی است درصورت تأیید صلاحیتهای افراد معرفی شده از سوی آموزش و پرورش (موفقیت درمصاحبه اختصاصی و تایید صلاحیتهای عمومی )، گزینش علمی نهایی آنان در مقایسه با سایر داوطلبان آزمون، براساس ضوابط و نمرات علمی که در آزمون کتبی (کنکور) کسب نموده‌اند و با در نظرگرفتن اولویت‌های انتخابی داوطلب، توسط سازمان سنجش آموزش کشور صورت خواهد گرفت.
۶- با توجه به اصلاحات دفترچه شماره (۲) آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ به داوطلبان معرفی شده برای انجام مصاحبه تخصصی، توصیه می شود اصلاحات بعدی دفترچه مزبور را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به دقت مطالعه نموده و براساس آخرین اصلاحات اعلام شده، برای مصاحبه اختصاصی اقدام نماید.

خبر جدید  آغاز همایش بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله

یادآوری (۵) : داوطلبان معرفی شده درصورت عدم تمایل به تحصیل در کد رشته محل انتخابی دانشگاه فرهنگیان میتوانند در زمان انجام مصاحبه با ارائه درخواست کتبی، نسبت به انصراف ازتحصیل در دانشگاههای مزبور اقدام نموده و یا درمراحل مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی شرکت نکنند.
۷- داوطلبی که در شهریورماه سال ۱۳۹۸ برای رشته های متمرکز دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی معرفی شده لیکن به دلیل نداشتن شرط” معدل، سن و معاینات پزشکی” مطابق مفاد شرایط وضوابط مندرج دفترچه بخش پیوست دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، از سوی آموزش وپرورش مورد تأیید قرار نگرفته‌اند. چنانچه در مرحله تکمیل ظرفیت در ردیف معرفی شدگان قرار گیرند از مراجعه برای انجام فرایند مصاحبه به دلیل غیر واجدشرایط بودن، خودداری نمایند.

یادآوری (۶) : چنانچه داوطلبی در این مرحله به آموزش وپرورش معرفی شده باشد که ویژگی‌های جسمانی داوطلب، نسبت به مراحل قبلی آزمون تغییر کرده است موضوع مجدداَ توسط مرکز مجری مصاحبه صرفاً برای رشته های مرحله تکمیل ظرفیت (حسب معرفی داوطلب از سوی سازمان سنجش آموزش کشور) مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
۸- تغییر رشته وگرایش، تغییر اولویت، تغییردوره تحصیلی، انتقال وجابه جایی در بین دانشگاه ها و بالعکس در بدو ورود و یا در طول تحصیل تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نخواهد بود.
۹- تغییر سهمیه استان محل خدمت قبل از شروع به کار و ایفای تعهد، تحت هر شرایط اعم از تأهل، تجرد، بُعد مسافت، تکفل، سرپرستی خانواده، فوت والدین وغیره … ممنوع می باشد.
۱۰-مسئولیت رعایت شرایط و ضوابط عمومی واختصاصی آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ و مفاد اطلاعیه مورخ ۹۸/۱۱/۲۳ سازمان سنجش آموزش کشور برای مرحله تکمیل ظرفیت از سوی کلیه داوطلبان متقاضی و همچنین مقررات نظام وظیفه عمومی (داوطلبان ذکور)در مراحل مختلف آزمون مزبور، به عهده آنان خواهد بود.
۱۱-محل تحصیل پذیرفته شدگان پس از ثبت نام قطعی، توسط پردیس ها در واحدهای تابعه (سطح استان) طبق جدول شماره (۱) صفحه ۳ بخش پیوست دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ تعیین خواهد شد.
۱۲-جهت شرکت در مصاحبه به همراه داشتن اصل وتصویر مدارک (کارت ملی، شناسنامه، دفترچه درمانی – درصورت وجود- دیپلم ویا گواهی تأیید شده که معدل کل درآن قید شده است ) و یک قطعه عکس ۴ ×۳ که درسال جاری گرفته شده باشد (ترجیحاً عکسی که موقع ثبت نام درآزمون از طریق پست الکترونیکی به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شده است)، الزامی است.
۱۳-زمان مصاحبه معرفی شدگان: انجام مصاحبه بر اساس اعلام اداره کل آموزش وپرورش استان بومی داوطلب در فاصله زمانی روز یک شنبه مورخ ۱۸/ ۳/ ۱۳۹۹ لغایت روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۴/۱۸ خواهد بود.

یادآوری مهم:
۱- زمان دقیق انجام مصاحبه از داوطلبان معرفیشده، به وسیله مرکز مجری مصاحبه، تعیین خواهد شد.
۲- معرفی شدگان موظفند با مراجعه به سایت مرکز مجری مصاحبه و یا اداره کل آموزش و پرورش استان بومی از زمان و مکان دقیق مصاحبه مطلع شوند. معرفی شدگان لازم است قبل از ۹۹/۰۳/۱۸ از طریق سایت اینترنتی و تلفن پردیس مجری مصاحبه، از روز و ساعت دقیق مصاحبه خود مطلع شوند.
۱۴- براساس ردیف ۱۱ جدول تعرفه های آزمون سراسری، موضوع مصوبه هئیت محترم وزیران در جلسه مورخ ۹۷/۰۹/۱۸ به شماره ابلاغی ۱۲۴۴۱۵/ت ۵۵۷۷۸هـ مورخ ۹۷/۰۹/۲۱، هریک از داوطلبان معرفی شده بارعایت موارد فوق، مبلغ ۳۴۰٫۰۰۰ (سیصد وچهل هزار) ریال به حسابی که در زمان مصاحبه اختصاصی اعلام میگردد واریز نموده و اصل فیش واریزی را به مرکز مجری مصاحبه تحویل نمایند.

خبر جدید  سیستم جداساز لرزه‌ای

یادآوری (۷) : از داوطلبانی که فاقد شرایط اختصاصی آموزش وپرورش بوده و بدون توجه به ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته نمودهاند مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت های عمومی به عمل نخواهد آمد. بنابراین این گونه داوطلبان از واریز مبلغ مزبور خودداری نمایند بدیهی است مبلغ واریزی برگشت داده نمی شود.
۱۵-چنانچه فردی با ارائه اطلاعات نادرست پذیرفته شود و یا متعاقب آن مشخص گردد که شرایط لازم را نداشته است درهرمرحله از ثبت نام، تحصیل ویا استخدام آزمایشی وقطعی، قبولی وی لغو میگردد وحسب مورد مکلف به پرداخت خسارتهای ناشی از آن خواهد بود.

تذکرات مهم :
۱ ) : با توجه بند ۳ اطلاعیه مورخ ۹۸/۱۱/۲۳ مندرج در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری ۱۳۹۸ در هر یک از کد رشته‌های تحصیلی دارای بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه‌های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که متعهد خدمت وزارت آموزش و پرورش هستند، مجاز به ثبت‌نام و شرکت درگزینش رشته‌های تحصیلی مرحله تکمیل ظرفیت نبودند بر این اساس در صورت معرفی به آموزش و پرورش از مراحل مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیتهای عمومی حذف خواهند شد.
۲ ) : از داوطلبان محترم درخواست می‏شود جهت انجام مصاحبه اختصاصی در روز و تاریخ تعیین شده در این اطلاعیه و با درنظرگرفتن تذکر ذیل جدول بند (۱۳)، به محل تعیین شده مراجعه نمایند.
۳): کلیه معرفی شدگان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان مکلفند، فرم” اعلام آمادگی برای پذیرش و انجام مصاحبه اختصاصی (فرم شماره ۲) ” را تکمیل و در زمان مراجعه برای انجام مصاحبه اختصاصی (در مهلت مقرر) به مرکز مجری مصاحبه در استان بومی خود تحویل نمایند. شایان ذکراست داوطلبانی که دارای مصاحبه قبلی بوده و حدنصاب لازم را کسب کردهاند، صرفاً فرم مزبور را تکمیل و به مرکز مجری مصاحبه تحویل دهند.
۴): داوطلبی که در شهریورماه و یا مهرماه سال ۱۳۹۸ برای رشته های مختلف تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی معرفی شده و صلاحیت عمومی و تخصصی آنان مورد تأیید آموزش و پرورش قرار گرفته است. می‌بایست نسبت به تکمیل فرم پذیرش در مرکز مجری مصاحبه اختصاصی و فرم اطلاعات فردی در هسته گزینش استان بومی (فرمهای شماره ۱ و ۲) اقدام نمایند. عدم مراجعه به هر یک از مراکز مزبور (هسته گزینش و پردیس مجری مصاحبه اختصاصی)، به منزله انصراف از رشته های تکمیل ظرفیت، تلقی خواهدشد.
۵) : به موجب کارنامه نهایی که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای رشته های متمرکز شهریور ماه سال ۱۳۹۸ صادر شده و در کارنامه نهایی آنان برای برخی از کدرشته محل‌های انتخابی، کد (۵) به مفهوم عدم تأیید صلاحیتهای عمومی درج شده است، چنانچه این داوطلبان نسبت به گزینش درخواست رسیدگی مجدد نموده باشند و متعاقب آن در رشته های مرحله تکمیل ظرفیت نیز شرکت نمودهاند، درصورت اعلام قبولی همزمان برای دو رشته، ملاک برای تحصیل رشته های تکمیل ظرفیت خواهد بود.
۶): در صورت قبولی نهایی داوطلبان در گزینش نهایی کدرشته محل های مربوط به مرحله تکمیل ظرفیت، قبولی قبلی آنان «کان‌لم یکن» تلقی خواهد شد. بعد از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت، انصراف از رشته قبولی جدید جهت تحصیل در رشته قبلی، امکان پذیر نخواهد بود.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,


در زمينه‌ي انتشار نظرات مخاطبان رعايت چند مورد ضروري است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسي تايپ کنيد.
  • «فن روز » مجاز به ويرايش ادبي نظرات مخاطبان است.
  • فن روز از انتشار نظراتي که حاوي مطالب کذب، توهين يا بي‌احترامي به اشخاص، قوميت‌ها، عقايد ديگران، موارد مغاير با قوانين کشور و آموزه‌هاي دين مبين اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأييد مدير بخش مربوطه منتشر مي‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات